Súkromný učiteľ angličtiny

Informácie o súkromnom učiteľovi angličtiny

reklama

Súkromný učiteľ angličtiny

Pokiaľ sa vám zdá, že rozdiel medzi hodinami v jazykovej škole a súkromným doučovaním s vlastným lektorom je iba v počte žiakov, tak máte pravdu iba z polovice. Je toho totiž oveľa viac prečo je niekedy vhodnejšie zvoliť si súkromného učiteľa.

Výhody súkromného vyučovania angličtiny

Každé štúdium jazyka je dobré, tak ako jazyková škola aj súkromné hodiny majú viaceré výhody. Ktoré sú to?

Privátna učiteľka angličtiny

Obsah presne na mieru

Jednou z najväčších výhod súkromných hodín je presné zameranie obsahu. Je len na dohode medzi vami a vaším lektorom, ktorým smerom sa chcete vo vašom štúdiu uberať. Sami si zvolíte, či chcete budovať slovnú zásobu a zapracovať na konverzáciách alebo sa vrhnúť do tajov  anglickej gramatiky.

Podľa toho, či potrebujete zvládnuť náročné FCE skúšky, štátne jazykové skúšky alebo sa dohovoriť v zahraničí, dokáže váš lektor zamerať učebný plán presne podľa vašich potrieb a predstáv.

Učíte sa celú hodinu

Súkromné hodiny anglického jazyka jeden na jedného vám zabezpečia, že sa váš lektor bude  celú hodinu venovať iba vám. Jediný žiak ste tu vy, a tak sa nemôžete skryť pod lavicu a dúfať, že nebudete musieť odpovedať na jeho otázky. V prípade súkromných hodín sa skutočne učíte celú dobu, ktorú strávite s učiteľom.

Súkromie

Počas kurzov, kde funguje schéma jeden na jedného, máte zabezpečený dostatok súkromia. Nemusíte sa nikoho hanbiť alebo sa báť vyjadrovať sa v cudzom jazyku. Po niekoľkých sedeniach s lektorom, zistíte že aj on je len človek, ľahšie odhodíte zábrany a strach z nesprávneho používania jazyka a môžete všetku svoju energiu smerovať len na štúdium. Pre niekoho môže byť výhodou aj neustála zmena prostredia. So súkromným učiteľom angličtiny sa môžete dohodnúť na hodine v kaviarni, v parku alebo kdekoľvek, kde vám to bude vyhovovať.

Súkromná hodina angličtiny

Učíte sa vlastnou rýchlosťou

Nemusíte sa nikomu prispôsobovať. Ak sa vám zdá, že v niečom nemáte jasno, lektor vám môže pokojne všetko znova vysvetliť bez toho, aby ste mali strach, že budete zdržiavať skupinu.

Spätná väzba

Ak porovnáme súkromné hodiny so samostatným vzdelávaním (samoštúdium), jednoznačnou výhodou kurzov, ale najmä súkromných učiteľov, je spätná väzba (feedback). Lektor vás počas prebiehajúcej hodiny neustále kontroluje či sa vyjadrujete správne, prípadne vás môže opraviť. Ak zistí, že v niečom nemáte jasno, určite vám navrhne, aby ste si daný gramatický jav alebo výslovnosť prešli znova. Tak sa naučíte jazyk používať správne a bez zbytočných chýb.

Nevýhody súkromných hodín

Každá ponuka vám bude prezentovať iba pozitíva. Je však dobré myslieť aj na negatíva, aby ste sa vedeli správne rozhodnúť.

Cena 

Je pravda, že súkromný lektor vás poväčšine vyjde drahšie ako navštevovanie kurzu v jazykovej škole. Prečo? To za čo si priplácate je lektorove zameranie sa len a len na vás a vaše potreby. Počas súkromných hodín učiteľ venuje celú svoju energiu iba vám a  zodpovedá všetky vaše menej i viac náročné otázky s tým, že sa vám snaží vo všetko urobiť úplne jasno.

Ďalším dôležitým faktorom ovplyvňujúcim cenu je príprava. Pokiaľ sa lektor venuje iba jednému žiakovi, vo väčšine prípadov potrebuje dvojnásobnú prípravu na hodinu. So skupinou nikdy neprejdete toľko materiálov a cvičení ako so súkromným učiteľom. Pri príprave konverzácií s jedným žiakom je potrebné pripraviť minimálne 5x viac tém na konverzáciu ako pri skupine. A podobne je to i s gramatikou, výslovnosťou a prípravami na skúšky.

Ako si správne vybrať súkromného učiteľa angličtiny?

Ak sa chystáte  vybrať si medzi jazykovou školou a súkromným lektorom, ideálne je si vyskúšať oba spôsoby, a tak zistiť čo vám viac vyhovuje. Obe metódy majú svoje veľké plusy, ktoré je potrebné zvážiť.

Pokiaľ to myslíte so študovaním jazyka skutočne vážne, je vhodné sa pripravovať každý deň aspoň 20 minút a pritom nezabúdať aj na pravidelné opakovanie. Ak máte dostatok času alebo vás naopak čas tlačí a potrebujete zvládnuť používanie jazyka čo najskôr, nie je na škodu navštevovať jazykovú školu pre prípravu na gramatiku a popritom využiť aj služby súkromného lektora trebárs na konverzácie. V prípade štúdia jazyka naozaj platí, čím viac tým lepšie. Pokúste sa jazykom obklopiť a tak si celé vzdelávanie uľahčiť.

 

reklama

O nás

Projekt KurzAngličtiny je informačným uzlom pre všetkých, ktorí sa chcú učiť alebo sa zaujímajú o anglický jazyk. Na našej webstránke nájdete zoznam jazykových škôl a súkromných učiteľov anglického jazyka po celom Slovensku.

Adresa

Miroslava Klvačová
KurzAngličtiny
Pažického 412/12
907 01  Myjava

Top