Články

Píšeme o angličtine

reklama

Staňte sa lepším študentom - učte sa ľahšie a rýchlejšie

Študovať anglický jazyk nie je ani z ďaleka taká jednoduchá záležitosť ako sa môže spočiatku zdať.

Take it easy

Pravidelne navštevovať hodiny či už v jazykovej škole angličtiny, súkrome u lektora alebo on-line je síce základ, ale okrem toho ešte navyše potrebujete množstvo sebadisciplíny, vnútorného odhodlania a taktiež čas a potrebnú energiu.

Často sa však stane, že i napriek obrovskému vynaloženému úsiliu očakávané zdokonaľovanie nejde takpovediac od ruky (alebo do hlavy:) a už vôbec nie tak rýchlo ako by sme chceli. Čím to je? Čo môžeme zmeniť aby sme sa stali lepšími študentmi?

Učte sa každý deň

Naučiť sa nový jazyk je proces, ktorý okrem vašej energie pohltí aj množstvo vášho času. Odborníci tvrdia, že na to, aby ste zvýšili svoju úroveň o 1 letel, musíte stráviť prinajmenšom 300 hodín učením sa jazyka.

Ak si to prerátate, tak pri pravidelnom kurze, ktorý trvá hodinu a navštevujete ho 2x do týždňa, sa vám podarí zvýšiť si úroveň počas troch rokov. To nie je ani zďaleka povzbudivé.

Odborníci preto radia, rozdeliť si učenie na menšie časti. Pozor však! Okrem pravidelného navštevovania kurzu, nie je vôbec potrebné stráviť denne hodinu drilovaním slovnej zásoby alebo gramatiky. Podľa výskumov stačí, ak sa budete denne 20-30 minút venovať štúdiu cudzieho jazyka. A je jedno či sa budete učiť slovnú zásobu alebo pozerať video, dôležité je sústrediť sa na niektorú stránku jazyka.

Čítajte, počúvajte a pozerajte

Čítajte, počúvajte a pozerajte...samozrejme v anglickom jazyku. Je dôležité vyvážiť svoje študijné činnosti. Za prvé kvôli tomu, aby vás učenie rýchlo neomrzelo, veď koho by bavilo do nekonečna čítať a čítať a čítať a za druhé kvôli tomu, že okrem množstva slovnej zásoby je potrebné, aby ste angličtinu mali aj napočúvanú, aby vám výslovnosť nerobila žiadne problémy. Ak máte na televízii možnosť prepínať si zvuk do rôznych jazykov, skúste chvíľu váš obľúbený seriál sledovať v angličtine.

Začnite s 5 minútami a zostatok si pokojne užite v slovenčine. Po čase zistíte, že dokážete zachytiť oveľa viac slov v anglickom jazyku a teda že sa celkovo zlepšujete.

Píšte, píšte, píšte

Opakovanie je matkou múdrosti. A precvičovanie písania, alebo vyplňovanie gramatický cvičení je skvelý nástroj na opakovanie a precvičovanie jazyka.

Ak máte večer čas, nechajte si 10 minút na rekapitulovanie vášho dňa v anglickom jazyku.

Keď už vám to pôjde skvele, opíšte obrázok v novinách alebo skúste napísať krátky príbeh či básničku. Píšte na akúkoľvek tému, ktorá vás napadne.

Buďte kreatívni! Nielenže vás nebude učenie nudiť, ale užijete si aj kopec zábavy, plus naučíte sa množstvo novej slovnej zásoby.

 

Bol pre vás článok užitočný alebo zaujímavý? Poteší nás vaše hodnotenie:

  1. hodnotenie článku priamo pod jeho nadpisom (max. 5 hviezdičiek)
  2. hodnotenie na našom profile Facebook (max. 5 hviezdičiek a text)
  3. hodnotenie na našom profile Google Maps (max. 5 hviezdičiek a text)

Vážime si každé pozitívne hodnotenie, ale aj pripomienky alebo kritiku. Každé hodnotenie nás motivuje v dosahovaní vyšších cieľov.

reklama

O nás

Projekt KurzAngličtiny je informačným uzlom pre všetkých, ktorí sa chcú učiť alebo sa zaujímajú o anglický jazyk. Na našej webstránke nájdete zoznam jazykových škôl a súkromných učiteľov anglického jazyka po celom Slovensku.

Adresa

Miroslava Klvačová
KurzAngličtiny
Pažického 412/12
907 01  Myjava

Top

Páči sa vám čo vidíte?

Close

Kliknite na preferovanú sociálnu sieť pre sledovanie nášho obsahu...