Články

Píšeme o angličtine

reklama

Intenzívny kurz alebo večerná škola angličtiny?

Potrebujete intenzívny kurz alebo večerné doučovanie aby ste hovorili plynule anglicky? Ako dlho trvá naučiť sa angličtinu tak, aby ste sa vedeli dohovoriť v zahraničí alebo s cudzincom? A ako často a ako dlho je potrebné na to študovať? Stačí mi intenzívny kurz alebo potrebujem viac?

Večerné čítanie pri sviečke

Na tieto otázky neexistuje jednoznačná odpoveď, pretože všetko závisí od mnohých faktorov, ale najmä od vás. Je potrebné si rozobrať otázky ako: Od akého levelu angličtiny začínate? Čo všetko potrebujete zlepšiť? Koľko času viete štúdiu venovať?

Večerné kurzy

Dokonca i vedecké výskumy nepodávajú jednoznačnú odpoveď na otázku ako dlho trvá stať sa bilingválnym človekom. Avšak všeobecne sa tvrdí, že potrebujete od 120 do 250 hodín na to, aby ste sa posunuli z jedného levelu angličtiny do ďalšieho. To znamená, že ak začínate ako začiatočník, potrebujete viac ako jeden rok (pri štúdiu 2x do týždňa), aby ste sa posunuli o level vyššie.

Znie to ako obetovanie množstva času, ale dĺžka potrebného štúdia je tiež ovplyvnená mnohými faktormi. I keď poznáme tabuľkové hodnoty, všetko závisí najmä od vás.

Štúdium anglického jazyka 2x do týždňa vás dokáže posunúť dostatočne dopredu, pokiaľ to robíte plánovane a vytrvalo. Naučíte sa pri ňom množstvo novej slovnej zásoby, veľa netradičných zvratov, gramatických javov a na regulárnej báze sa naučíte jazyk počúvať a rozumieť mu. Tým, že štúdium trvá dlhšie obdobie, všetko sa vám uloží do dlhodobej pamäti a odtiaľ sa to už len tak nevytratí.

Avšak! Pokiaľ máte pocit, že potrebujete vaše jazykové schopnosti zlepšiť čo najrýchlejšie. Správnou voľbou je intenzívny kurz.

V čom je rozdiel?

Intenzívne kurzy angličtiny vás doslova zaplavia podnetmi na štúdium jazyka.

Bežne trvajú okolo 2-3 týždňov a hoci sa to môže zdať ako príliš krátka doba na štúdium čohokoľvek nového, prinesú vám do života mnoho. Počas intenzívneho kurzu si dokážete zlepšiť vaše komunikačné schopnosti a vďaka tomu, že budete veľké množstvo hodín nútení uvažovať v cudzom jazyku, dostane sa vám takpovediac pod kožu aj keby ste nechceli. Vďaka tomu si budete v používaní jazyka viac dôverovať a prestanete sa báť ho používať v rôznych situáciách.

Počas intenzívnych kurzov sa zdokonalíte v počúvaní a sústredení sa na akcent. Angličtina pre vás už nebude niečo čomu vôbec nerozumiete, ale vďaka dennému tréningu začnete vnímať viac a viac slov bez väčších problémov. Dokonca i piesne budú dávať väčší zmysel a nebude to len zhluk príjemných zvukov.

Môžete začať hovoriť plynule anglicky po 2 týždňoch intenzívneho kurzu?

Určite nie! ALE, je to veľký krok, ktorý vám pomôže na ceste za týmto cieľom. Hovorí sa, že na to aby ste si vytvorili zvyk alebo návyk je potrebných 14 dní. Tak prečo si nevytvoriť skvelý návyk na angličtinu pomocou intenzívneho kurzu a potom pozvoľne pokračovať v prehlbovaní vedomostí?

 

Bol pre vás článok užitočný alebo zaujímavý? Poteší nás vaše hodnotenie:

  1. hodnotenie článku priamo pod jeho nadpisom (max. 5 hviezdičiek)
  2. hodnotenie na našom profile Facebook (max. 5 hviezdičiek a text)
  3. hodnotenie na našom profile Google Maps (max. 5 hviezdičiek a text)

Vážime si každé pozitívne hodnotenie, ale aj pripomienky alebo kritiku. Každé hodnotenie nás motivuje v dosahovaní vyšších cieľov.

reklama

O nás

Projekt KurzAngličtiny je informačným uzlom pre všetkých, ktorí sa chcú učiť alebo sa zaujímajú o anglický jazyk. Na našej webstránke nájdete zoznam jazykových škôl a súkromných učiteľov anglického jazyka po celom Slovensku.

Adresa

Miroslava Klvačová
KurzAngličtiny
Pažického 412/12
907 01  Myjava

Top

Páči sa vám čo vidíte?

Close

Kliknite na preferovanú sociálnu sieť pre sledovanie nášho obsahu...