Články

Píšeme o angličtine

reklama

4 Najefektívnejšie spôsoby ako sa naučiť anglicky

Pokiaľ sa chcete vzdelávať v anglickom jazyku, existuje niekoľko skvelých spôsobov ako na to. Výber je len na Vás, ak však chcete efektívne výsledky odporúčame jednotlivé spôsoby vhodne kombinovať a tým svoje používanie cudzieho jazyka vylepšovať.

Nápad ako sa učiť angličtinu

1. Súkromný učiteľ angličtiny - jeden na jedného

Model súkromného doučovania jeden na jedného, iba vy a váš učiteľ, je nepochybne najrýchlejším spôsobom ako dosiahnuť skvelé výsledky. Vedomosti získané počas jedného týždňa so súkromným učiteľom angličtiny sú neporovnateľné s tými, ktoré dokážete získať samoštúdiom alebo inou bežnou formou štúdia.

Nezabudnite si stanoviť s učiteľom smer a ciele, ktoré chcete dosiahnuť. Tak vás bude môcť viesť presne tam, kam sa chcete dostať.

Dobrý učiteľ vám vysvetlí všetko, čo budete potrebovať a okrem toho vás dokáže motivovať vždy keď to najviac budete potrebovať.

2. Jazyková škola angličtiny

Na kurze v jazykovej škole anglického jazyka stretnete okrem učiteľa aj spolužiakov, ktorí sa rovnako ako vy chcú zdokonaliť v jazyku. Budete mať teda spoločnú cestu a cieľ. Každý učiteľ vás povedie jednotlivými lekciami pomocou presne určeného učebného plánu a spolužiaci vám zasa pomôžu s motiváciou.

Jadrom kurzu bývajú malé skupiny, kde sa dokážete naučiť nielen gramatiku, ale môžete viesť rozhovory v rámci skupiny a tým si precvičovať konverzačné schopnosti.

Navyše spoznáte nových ľudí, s ktorými si môžete vymieňať názory a skúsenosti počas štúdia.

3. On-line kurz

Študovať anglický jazyk on-line je oveľa jednoduchšie ako hľadať kurz niekde v Bratislave. V pohodlí domova sa usadíte s kávičkou k počítaču a môžete začať.

On-line programy vám poskytnú učebný plán presne krok po kroku. Avšak pri tomto type výučby je dôležitá hlavne vaša vnútorná motivácia a schopnosť ísť pevne za svojim cieľom. Nie je tu totiž ani lektor ani spolužiaci, ktorí by vás nenechali vzdať sa alebo vynechávať hodiny.

Pokiaľ narazíte na skutočne dobrý on-line kurz, v ponuke okrem množstva videí, textov a slovnej zásoby nájdete aj možnosť spojenia sa so súkromným učiteľom cez skype alebo iný komunikačný prostriedok.

On-line kurzy majú prepracované jednotlivé jazykové úrovne a pravidelne ku nim pridávajú nové časti. Najväčším plusom je možnosť študovať naozaj kedy chcete a ako dlho chcete.

4. Podcasty a učebnice

Ak sa chcete zdokonaliť iba v niektorej časti jazyka, podcasty a učebnice vám dobre poslúžia. Podcasty môžete využívať, ak potrebujete zlepšiť vaše posluchové schopnosti, teda ak si jazyk potrebujete „napočúvať“.

Učebnice pre samoukov vám zasa pomôžu zdokonaliť sa v gramatike a v porozumení textu.

Aby ste však dosiahli optimálnych výsledkov, je vhodné skombinovať učebnice a podcasty práve s jednou z vyššie uvedených možností.

Veľa šťastia pri štúdiu!

 

Bol pre vás článok užitočný alebo zaujímavý? Poteší nás vaše hodnotenie:

  1. hodnotenie článku priamo pod jeho nadpisom (max. 5 hviezdičiek)
  2. hodnotenie na našom profile Facebook (max. 5 hviezdičiek a text)
  3. hodnotenie na našom profile Google Maps (max. 5 hviezdičiek a text)

Vážime si každé pozitívne hodnotenie, ale aj pripomienky alebo kritiku. Každé hodnotenie nás motivuje v dosahovaní vyšších cieľov.

reklama

O nás

Projekt KurzAngličtiny je informačným uzlom pre všetkých, ktorí sa chcú učiť alebo sa zaujímajú o anglický jazyk. Na našej webstránke nájdete zoznam jazykových škôl a súkromných učiteľov anglického jazyka po celom Slovensku.

Adresa

Miroslava Klvačová
KurzAngličtiny
Pažického 412/12
907 01  Myjava

Top

Páči sa vám čo vidíte?

Close

Kliknite na preferovanú sociálnu sieť pre sledovanie nášho obsahu...