Články

Píšeme o angličtine

reklama

Chcem sa učiť anglicky! Ako začať?

Pýtať sa, prečo je vhodné učiť sa anglický jazyk, je ako pýtať sa, prečo sa svet a kultúra vyvíjajú. Angličtinu dnes potrebujete takmer všade, a preto je veľakrát nevyhnutné ovládať aspoň minimálne základy tohto krásneho jazyka.

Behanie štart

Chcete začať, ale neviete ako na to?

Štúdium cudzieho jazyka je dlhý a náročný proces, pri ktorom je dôležitá nielen veľká dávka odhodlania, ale najmä vytrvalosť a silná motivácia.

Na začiatok je potrebné zodpovedať si zopár dôležitých otázok, ako napríklad, ako často sa dokážete štúdiu venovať alebo čo presne chcete štúdiom dosiahnuť.

  1. Cieľ

Stanovte si jasný cieľ! Cieľom môže byť schopnosť zvládnuť základné konverzácie alebo jednoduchú gramatiku, či prečítať si noviny v anglickom jazyku. Váš cieľ vás povedie celý štúdiom.

Ak máte jasný cieľ, máte aj motiváciu. V prípade, že sa obávate straty motivácie, napíšte si cieľ na veľký papier, umiestnite si ho na viditeľné miesto tak, aby ste ho mali neustále na očiach.

  1. Vytvorte si učebný plán

Pokiaľ si vytvoríte presný učebný plán, nemôže sa vám stať, že by ste si na štúdium nenašli čas alebo naň nebodaj zabudli. Najlepšie je zvoliť si časový harmonogram, ktorý sa budete snažiť dodržiavať každý týždeň rovnako a pravidelne. Časom si zvyknete začleniť študijný čas medzi ostatné aktivity bez najmenších problémov.

  1. Rozhodnite sa, akým spôsobom sa budete vzdelávať

Ako iste viete, existuje viacero spôsobov ako sa v jazyku zdokonaľovať. Môžete si zvoliť doučovanie so súkromným učiteľom angličtiny, navštevovať jazykovú školu anglického jazyka, online štúdium, využívať učebnice pre samoukov, vyhľadávať podcasty a videá atď. To, ako sa rozhodnete závisí od vás a vášho študijného cieľa. Mnohokrát je najefektívnejšie zvoliť si kombináciu rôznych spôsobov vzdelávania.

  1. Nájdite ďalších študentov

Podobne ako pri cvičení, tak i v štúdiu cudzieho jazyka sa lepšie napreduje pokiaľ máte niekoho, kto sa učí s vami. Prítomnosť ďalších žiakov vás motivuje, zodpovednosť voči druhému vám nedovolí kurz vynechať a zostať len tak doma.

Výhodou spoločného štúdia je i vzájomná pomoc v precvičovaní si už nadobudnutých schopností.

No a navyše, keď je vás viac, aj učenie jazyka je zábavnejšie.

Pokiaľ sa vám však nepodarí nájsť študijnú skupinu alebo sa s ňou zosúladiť, nezúfajte. Dôležité je nezabúdať na svoje študijné predsavzatia a pevne ísť za svojimi cieľmi.

  1. Začnite teraz!

Neodkladajte začiatok vášho štúdia na vhodnejšiu dobu. Vhodnejší čas totiž nepríde nikdy.

Teraz je ten správny čas na zmenu, teraz je ten správny čas na nový začiatok!

 

Bol pre vás článok užitočný alebo zaujímavý? Poteší nás vaše hodnotenie:

  1. hodnotenie článku priamo pod jeho nadpisom (max. 5 hviezdičiek)
  2. hodnotenie na našom profile Facebook (max. 5 hviezdičiek a text)
  3. hodnotenie na našom profile Google Maps (max. 5 hviezdičiek a text)

Vážime si každé pozitívne hodnotenie, ale aj pripomienky alebo kritiku. Každé hodnotenie nás motivuje v dosahovaní vyšších cieľov.

reklama

O nás

Projekt KurzAngličtiny je informačným uzlom pre všetkých, ktorí sa chcú učiť alebo sa zaujímajú o anglický jazyk. Na našej webstránke nájdete zoznam jazykových škôl a súkromných učiteľov anglického jazyka po celom Slovensku.

Adresa

Miroslava Klvačová
KurzAngličtiny
Pažického 412/12
907 01  Myjava

Top

Páči sa vám čo vidíte?

Close

Kliknite na preferovanú sociálnu sieť pre sledovanie nášho obsahu...