Články

Píšeme o angličtine

reklama

5 Dôvodov prečo sa učiť angličtinu

5 Dôvodov prečo je štúdium Anglického jazyka jedno z najlepších rozhodnutí vášho života

Jazyk je pre nás primárnym spôsobom dorozumievania. Prostredníctvom komunikácie sa spájame s okolitým svetom, pomocou nej zdieľame svoje myšlienky, túžby a nápady.

Dievča číta anglický slovník 

Vo svete existujú tisícky rôznych krásnych a zaujímavých jazykov. Avšak práve anglický jazyk sa v posledných desaťročiach bez pochýb dostáva do popredia vo všetkých pracovných odvetviach, komerčných a edukačných smeroch a tiež na všetkých kontinentoch.

Prečo sa učiť anglicky?

  1. Angličtina je hlavným jazykom biznisu (a filmu)

Anglický jazyk pôvodne pochádza z Anglicka. Počas rokov mnoho bývalých Britských kolónií, napríklad Spojené štáty, Kanada, Austrália alebo India,  prijalo tento jazyk za svoj primárny alebo sekundárny.

V súčasnosti sa však vďaka obchodu a kultúrnej sfére anglický jazyk používa nielen v krajinách, s ktorými má spojenú históriu. Je to jazyk Hollywoodu a tiež medzinárodného obchodu. A preto je dobré, ak nie dokonca nutné, práve tento jazyk poznať.

  1. Viac pracovných príležitostí

Prirodzeným dôsledkom používania anglického jazyka v medzinárodnom obchode, je výhoda v znalosti tohto jazyka. Mnoho medzinárodných spoločností požaduje, aby ich zamestnanci hovorili anglicky, prípadne si samotná pracovná pozícia vyžaduje, aby hovorili iba anglicky.

Pri celkovej globalizácii a prepájaní rôznych svetových častí je iba prirodzené, že veľké ale aj menšie spoločnosti budú chcieť a potrebovať komunikovať viac.

Ak hovoríte anglicky, ste skvelým kandidátom pre prácu nielen vo veľkých medzinárodných spoločnostiach, ale aj v odvetviach turizmu, cestovania alebo služieb.

  1. Angličtina je všade...

Bezpochyby je angličtina najbežnejší používaný cudzí jazyk. Keď sa stretnú dvaja ľudia z dvoch rôznych cudzích krajín, je to najčastejšie anglický jazyk vďaka ktorému sa dohovoria.

Ak hovoríte anglicky, dohovoríte sa v celom svete, nie iba v anglicky hovoriacich krajinách. Ak sa teda chcete spájať s ľuďmi na medzinárodnej úrovni, učte sa anglicky!

  1. Edukácia

V mnohých krajinách je anglický jazyk používaný ako druhý jazyk aj vo výučbe. Deti majú možnosť, alebo dokonca je nutnosťou, sa učiť anglicky, pretože je to jazyk, v ktorom sú bežne písané mnohé štúdie a výskumy z rôznych okruhov.

Na niektorých univerzitách je množstvo vyučovacích predmetov vedených v anglickom jazyku, a to hlavne preto, aby boli dostupné i pre zahraničných študentov.

Navyše vďaka štúdiu cudzieho jazyka sa nielen zväčšuje kapacita a sila vášho mozgu, ale môžete sa tak dozvedať viac nových informácií o svete.

  1. Internet a tlač

Väčšina webových stránok je na internete vytváraná a písaná v anglickom jazyku. Je to hlavný jazyk novín a kníh, a dokonca i filmu. V prípade, že chcete vďaka znalosti cudzieho jazyka rozširovať svoje vedomosti o svete alebo hociktorej jeho časti, angličtina je pre Vás tou najsprávnejšou voľbou.

Tak poďme s chuťou do toho!

 

Bol pre vás článok užitočný alebo zaujímavý? Poteší nás vaše hodnotenie:

  1. hodnotenie článku priamo pod jeho nadpisom (max. 5 hviezdičiek)
  2. hodnotenie na našom profile Facebook (max. 5 hviezdičiek a text)
  3. hodnotenie na našom profile Google Maps (max. 5 hviezdičiek a text)

Vážime si každé pozitívne hodnotenie, ale aj pripomienky alebo kritiku. Každé hodnotenie nás motivuje v dosahovaní vyšších cieľov.

reklama

O nás

Projekt KurzAngličtiny je informačným uzlom pre všetkých, ktorí sa chcú učiť alebo sa zaujímajú o anglický jazyk. Na našej webstránke nájdete zoznam jazykových škôl a súkromných učiteľov anglického jazyka po celom Slovensku.

Adresa

Miroslava Klvačová
KurzAngličtiny
Pažického 412/12
907 01  Myjava

Top

Páči sa vám čo vidíte?

Close

Kliknite na preferovanú sociálnu sieť pre sledovanie nášho obsahu...